Две лица нападнале момче во Чаир

5 копии

Дваесет и осумгодишно лице од Скопје ноќеска било донесено во Градската oпшта болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од огнено оружје. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Три девојки од струмичко на возраст од 17, 18 и 20 години киднапирале малолетно девојче, го држеле во стан и го нападнале со остар предмет, соопшти МВР. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Три девојки од Струмичко вчера се приведено во полициска станица бидејќи затвориле и малтретирале малолетничка во стан.Една од приведените е малолетничка (17 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица нападнале момче во Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: