Бизнисот со конкретни мерки за енергетската криза бара итна поддршка од Владата


Конкретни мерки за поддршка на претпријатијата, како и план за зголемување на енергетската ефикасност вчера испорача и Сојузот на стопански комори (ССК), од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Низ штипските населби почнаа да се затвараат помалите дуќани. Граѓаните затекнати, а сопствениците со образложение дека последната сметка за струја, била ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Концептот кој власта го предлага како даночна реформа не е ништо друго освен нов товар за граѓаните и бизнисот за да се покрие криминалот, корупцијата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во услови на тешка енергетска криза којашто го крахира бизнисот и домашните буџети на домаќинствата, во услови на галопирачна инфлација којашто го јаде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ објаснија зошто се против даночните реформи кои ги предлага владата. На денешната пред-конференција аргументите на партијата ги образложи членот на ...
| | веќе видена | слични

Власта најавува субвенции и мерки, опозицијата обвинува-крахираат бизнисот и домашните буџети. Во партиски ставови за енергетската криза единствено согласни се ...
| | веќе видена | слични

Кадиевска Војновиќ: Предложената даночна реформа е првата сметка која се префрла на товар на бизнисот и граѓаните од недомаќнското работење на владата   ...
| | веќе видена | слични

Текстилниот сектор подолг период се бори со ликвидноста, но сегашната состојба со цената на електричната енергија сериозно го доведува во прашање опстанокот на ...
| | веќе видена | слични

Под капата на Меѓуопштинскиот центар за социјална работа – Скопје се најосетливата категорија граѓани, а според директорот на оваа институција, Лиридон Бафтиу, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисот со конкретни мерки за енергетската криза бара итна поддршка од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: