СДСМ: Домашното производство на струја ќе ја обезбедува целата потребна енергија и максимално ќе се зголеми


Со навремени и ефикасни политики Владата предводена од СДСМ ја одржува стабилноста на домашната економија, енергетскиот сектор, производството на струја и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Пред нас е една од најтешките зими поради глобалната економска и енергетска криза. Постои недостаток од енергенси и електрична енергија и превисоки цени ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и коалицијата, преку институциите кои ги предводат и Владата, преземаат навремени мерки за заштита на стандардот на граѓаните и обезбедување на соодветно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владејачката СДСМ преку соопштение тврди дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бил најнеуспешниот директор на ЕЛЕМ. „ СДСМ во услови на глобална ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и во денешното соопштение „го штити стандардот на граѓаните од високи сметки за струја“, а патем не пропушта да каже дека претседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со мерките се одржува стабилноста на енергетскиот сектор, максимално е  зголемено производството на електрична енергија и силно се субвенционира цената на ...
| | веќе видена | слични

Со овие мерки потрошувачката на струја во институциите ќе се намали за 15 отсто, со што се очекува заштеда на електрична енергија од 19,5 милиони ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во пресрет на очекуваната тешка зима, како последица на најголемата економска и енергетска криза по Втората светска војна, започнува реализација на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 538 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Мали се надежите дека овозможената субвенционирана, фиксна цена од 80 евра за мегават час ќе ги намали цените на голем дел од прехрамбените производи. ...
сите 324 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Домашното производство на струја ќе ја обезбедува целата потребна енергија и максимално ќе се зголеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: