Ни се заканува енергетско цунами, предупредува бизнис-секторот


„Ни се заканува енергетско цунами“ – предупредува бизнис-секторот. Стравувањата на стопанствениците се дека рекордите кои ги руши цената на струјата ќе доведе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повторно објави информации за продажбата на ноќните вишоци на електрична енерија, тврдејќи дека надлежните ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Пред нас е една од најтешките зими поради глобалната економска и енергетска криза. Постои недостаток од енергенси и електрична енергија и превисоки цени ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и коалицијата, преку институциите кои ги предводат и Владата, преземаат навремени мерки за заштита на стандардот на граѓаните и обезбедување на соодветно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како се пљачка Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ!- објавува денеска на својот профил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски. Во продолжение ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Како се пљачка Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ!!! ЕСМ/ЕЛЕМ распишува оглас за продажба на ноќни вишоци на струја за периодот од 1 до 5 август, од 2 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владејачката СДСМ преку соопштение тврди дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски бил најнеуспешниот директор на ЕЛЕМ. „ СДСМ во услови на глобална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Хрватска е прв полуфиналист на Светското фудбалско првенство 2022, откако вечерва по голема борба го совлада Бразил на пенали. Натпреварот ...
сите 121 | | | веќе видена

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси запиша нов рекорд во историјата на Светските првенства како прв кој успеал да собере пет асистенции во нокаут фаза ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ни се заканува енергетско цунами, предупредува бизнис-секторот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: