Во Италија 120.000 компании се пред затворање

2 копии

На главниот оператор со струја во Виена „Виен Енерџи“ му недостигаат 1,7 милијарди евра и му се заканува банкрот, беше истакнато на вчерашната средба за цената ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на летото, австриската влада одговори со пакет мерки за борба против инфлацијата, која расте од месец во месец во таа земја. Една од мерките што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Италијанската конфедерација на претприемачи – Конфкомерчо, соопшти дека околу 120.000 бизниси се изложени на ризик од затворање од сега до првата половина на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 225 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија 120.000 компании се пред затворање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: