Цената на гасот во Европа надмина 3.300 долари

2 копии

Компанијата Газпром ја прекина испораката на гас од Северен тек поради дефект на турбината. Како што се наведува, прекинот на испораката на гас ќе трае додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот енергетски гигант Газпром објави снимка од истекување нафта за која вели дека е причината за исклучување на Северен тек 1 до понатамошно известување. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролот на Европска комисија, Ерик Мамер на Твитер објави дека одлуката на „Газпром“ утре да не дистрибуира гас до ЕУ е донесена „под лажни изговори“. – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руската компанија Газпром денеска најави дека утре нема да дистрибуира гас кон Европска Унија преку гасоводот Северен поток 1. Во соопштението на Газпром се ...
| | веќе видена | слични

„Газпром“ ја прекина испораката на гас за Европа, поради дефект на единствената турбина „Северен тек 1“ што работи. Руската компанија објави дека го известила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на гасот во Европа надмина 3.300 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: