Европа пред предизвик – како до излез од енергетскиот магичен круг?


Владата на Србија му препорачала на српското Електростопанство (ЕПС) од 1 септември да им продава струја на комерцијалните клиенти, односно стопанството, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Србија денеска му препорача на српското Електростопанство (ЕПС) електричната енергија за комерцијалните клиенти од 1 наредниот месец до крајот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Училишта и градинки, јавни установи, агенции, дирекции и министерства струјата што ја трошат денеска ќе ја платат по неверојатни 808 евра за еден потрошен ...
| | веќе видена | слични

Во среда меѓу 18 и 19 часот цената на струјата во Естонија се зголеми на 4.000 евра за мегават час. Ова е максималната цена, која ќе се искачи и на 5.000 евра ...
| | веќе видена | слични

1.363,70 лева за мегават час е цената на струјата со која се тргува на платформата „Ден пред нас“ на Бугарската независна берза за енергетика за понеделник. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните во Франција се повеќе планираат да користат печки на дрва поради поскапувањето на енергенсите, што доведе до огромна побарувачка на пелети, јавува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа пред предизвик – како до излез од енергетскиот магичен круг?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: