Германија со нови енергетски ограничувања

4 копии

Властите во Федерацијата Босна и Херцеговина ги повикаа граѓаните и компаниите рационално да ја користат енергијата и побараа од јавните институции да изготват ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Охрид ќе ги спроведува препораките на Владата за штедење електрична енергија, но голем проблем се сметките за јавните претпријатија, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични

Најголем дел од објектите на државната и локалната власт вечерва, откако стапија на сила мерките за штедење на струјата потонаа во мрак. Сепак улиците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска стапуваат во сила мерките за штедење струја до 15 проценти, а со тоа почнува да важи и кризната состојба за електричната и топлинската енергија. АД ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 1. септември 2022 (ИНПРЕС) – Од денеска стапија на сила мерките за штедење електрична енергија. Се однесуваат на домаќинствата и компаниите како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

АД ЕСМ ги повикува граѓаните да се придржуваат кон мерките за штедење на електрична енергија. Притоа од компанијата потенцираат дека ќе ги вложат сите напори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 658 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Кремљ денеска соопшти дека нема докази за вмешаност на Русија во десничарскиот заговор за организирање државен удар во Германија. -Се чини дека ова е проблем ...
сите 75 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена

Градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими, синоќа во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 објасни зошто оваа општина за месец октомври потрошила за 474 проценти ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија со нови енергетски ограничувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: