Какви пропусти има во приказната за рецесијата

Време зa читање: 3 минути Доларот е на прагот на третата неделна добивка по ред и во петокот застана блиску до највисоките нивоа во последните децении во однос ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот се тргува претпазливо во очекување на важниот податок за вработувањата во САД, кој може чувствително да влијаа на насоките на ...
| | веќе видена | слични

На девизниот пазар вредноста на доларот во однос на кошницата валути дополнително се зголеми и достигна ново највисоко ниво во последните 20 години. Индексот ...
| | веќе видена | слични

Финансиските пазари не можат да здивнат по одлучувачкиот говор на гувернерот на ФЕД, а непријатни времиња предвидуваат изјавите дека реалните каматни стапки ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какви пропусти има во приказната за рецесијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: