Македонското претседавање да ги врати темелните вредности на ОБСЕ

Претседавањето со ОБСЕ отвора можност Македонија да го посочи сопствениот пример за тоа како без почитување на меѓународното јавно право, без практикување на ...
| | веќе видена | слични

Георги Панајотов, новиот бугарски амбасадор во Америка, вели дека треба да се објасни зошто браќата Манаки се слават како херои кога одиграле клучна улога во ...
| | веќе видена | слични

Mакедонија работи против себе!, тврди екс советникот на Зоран Заев и на Владо Бучковски Мерсел Биљали кој пред еден месец зборуваше за поделба меѓу Македонците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Добро потплатената и навреме врбувана ‘петта колона’ посветено работи во заднина, ширејќи забуна и деморализирање на населението, со единствена цел да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 131 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонското претседавање да ги врати темелните вредности на ОБСЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: