Премиерот Ковачевски не се плаши од инфлацијата, орочил милионски денарски депозит

Премиерот Димитар Ковачевски во ажурираниот анкетен лист во Државната комисија за спречување на корупција и судир на интереси за прв пат додава дека од оваа ...
| | веќе видена | слични

Фирмата која е најголем плаќач на камати секој ден на банките со кои соработува им плаќа по 6.278 евра камата. Вториот најголем корисник на банкарски услуги, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупните средства на останатите финансиски институции (ОФИ), во вториот квартал годинава изнесуваат 169.538 милиони денари, што претставува квартален раст од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народната банка објави дека е намалена просечната каматна стапка на вкупните кредити на годишна основa, при што во јули таа изнесува 4,33 проценти, додека ...
| | веќе видена | слични

Панзиските, осигурителните и инвестициските фондови и финансиските и лизинг друштва во вториот квартал од годинава располагале со вкупно 169.5 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Во јули 2022 година, просечната каматна стапка на вкупните кредити е зголемена за 0,06 процентни поени на месечна основа и изнесува 4,33 проценти, во услови на ...
| | веќе видена | слични

Верувале или не! Фирмата која е најголем плаќач на камати (и евентуално во многу помала мерка и курсни разлики н.з.) секој ден на банките со кои соработува им ...
| | веќе видена | слични

Банкарскиот сектор го завршил првото полугодие со добивка по оданочување од 89,2 милиони евра, покажуваат податоците што ги објави Народната банка. Во првото ...
| | веќе видена | слични

„Хотели Метропол“ е најголема охридска хотелиерска компанија и располага со три големи хотели. На удар на короната како и сите хотелиери и оваа компанија книжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 459 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 459 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Ковачевски не се плаши од инфлацијата, орочил милионски денарски депозит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: