Даночни реформи се потребни, учеството на даноците во БДП за разлика од други земји е значително помал, вели Ковачевски


Претседателот на Владата на Репблика Северна Македонија Димитар Ковачевски во вечерашното интервју во „Тема на денот“ на телевизијата Сител, порача дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Концептот на даночна реформа, за кој Министерството за финансии отвори широка дебата во јавноста, денеска беше претставен од страна на министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични

Само што заврши дебатата во министерството за финансии околу даночната реформа. Ние како конструктивна опозиција учествуваме, и морам да заклучам дека повторно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Интегрален текст од изјава на Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Само што заврши дебатата во министерството за финансии околу даночната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И во претходните колумни пишував за заканите од руско-украинската војна за европската економија. Околу 35 отсто од гасот што го увезува Европа е од Русија, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 658 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена

Градоначалникот на Арачиново, Ридван Ибрахими, синоќа во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 објасни зошто оваа општина за месец октомври потрошила за 474 проценти ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даночни реформи се потребни, учеството на даноците во БДП за разлика од други земји е значително помал, вели Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: