Швајцарија оваа зима планира да заштеди 15% гас

2 копии

Општина Охрид ќе ги спроведува препораките на Владата за штедење електрична енергија, но голем проблем се сметките за јавните претпријатија, истакна денеска ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Охрид, 1. септември 2022 (ИНПРЕС) – Од денеска стапија на сила мерките за штедење електрична енергија. Се однесуваат на домаќинствата и компаниите како ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија донесе сет препораки и задолженија за намалување на потрошувачката на електрична енергија во пресрет на зимата која се очекува да ...
| | веќе видена | слични

Државните институции од денес ќе мора да ги намалат сметките за електрична енергија за 15 отсто во однос на истиот период од претходната година, со што се ...
| | веќе видена | слични

Од денеска стапуваат во сила мерките за штедење електрична енергија со кои потрошувачката треба да се намали 15 отсто. Мерките беа донесени со владина одлука ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија оваа зима планира да заштеди 15% гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: