Академиците дел од консултациите за даночната реформа


7 копии

АД ЕСМ ги повикува граѓаните да се придржуваат кон мерките за штедење на електрична енергија. Притоа од компанијата потенцираат дека ќе ги вложат сите напори ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија за производство на струја ги повикува граѓаните да го штедат овој енергенс, со цел да се намали потрошувачката и да се обезеди сигурно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

ЕСМ како производител на 70 проценти од вкупната електричната енергија во државата, што ја покрива 100-процентно целокупната потреба на граѓаните и малите ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и фирмите ќе можат да поставуваат фотоволтаици за производство на струја на покривите без да бараат одобрение од Општината. Ова се предвидува со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Иницијативата „Отворен Балкан“ треба да креира поповолно деловно окружување во регионот, услови и оперативни мерки кои ќе ја поттикнат и поддржат економската ...
| | веќе видена | слични

Одлуките на Владата за кризната состојба во снабдувањето со електрична енергија низ државата и топлинска енергија во Скопје денеска стапија на сила и ќе важат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Капка во морето се олеснувањата што ги најави владата за поставување фотонапонски централи на куќи, згради и погони, со измените на Законот за градба, велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повлекувањето на Ленин Јованоски ниту ќе стави крај на блокадите, ниту пак ќе го испере ВМРО-ДПМНЕ за одговорноста за блокадите на Скопје и отежнатиот живот на ...
сите 177 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 204 | | | веќе видена

Германската комора во Македонија се осврнува на неодамнешната посета на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер на нашата држава. Како што е познато, ...
сите 71 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академиците дел од консултациите за даночната реформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: