Национален архив на САД: Трамп однел 700 страници доверливи документи на Флорида


Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го напушти Вашингтон со повеќе од 700 страници доверливи документи, вклучително и некои кои содржат врвни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Digital World Acquisition, компанијата зад онлајн платформата Truth Social на поранешниот претседател Доналд Трамп, изгуби речиси 6,5 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
5 копии

Документите во имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида „најверојатно биле скриени“ за да се спречи истрагата на ФБИ за неговата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп наводно криел некои документи за време на истрагата за неговиот имот на Флорида од страна на Федералното биро ...
| | веќе видена | слични

Одделот за правда на САД вчеравечер соопшти дека има докази за веројатни напори да се попречи истрагата на владата за доверливите документи што се чуваа во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се интересирал за „љубовниот живот“ на неговиот француски колега по должност Емануел Макрон, чувал доверливи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 647 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 243 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Од секогаш сум тврдел дека македонското прашање може да се затвори само тогаш кога ќе е во корист на Македонија и на македонскиот народ и само ...
сите 192 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Национален архив на САД: Трамп однел 700 страници доверливи документи на Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: