Трамп го возвраќа ударот, ФБИ да не ги гледа запленетите документи без надзор


Адвокатите на поранешниот претседател на САД Доналд Трамп во понеделникот побараа од Окружниот суд на САД во Флорида да го спречи Федералното истражно биро ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Документите во имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида „најверојатно биле скриени“ за да се спречи истрагата на ФБИ за неговата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп наводно криел некои документи за време на истрагата за неговиот имот на Флорида од страна на Федералното биро ...
| | веќе видена | слични

Одделот за правда на САД вчеравечер соопшти дека има докази за веројатни напори да се попречи истрагата на владата за доверливите документи што се чуваа во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се интересирал за „љубовниот живот“ на неговиот француски колега по должност Емануел Макрон, чувал доверливи ...
| | веќе видена | слични

Документите најден на имотот на Флорида на поранешниот американски претседател Доналд Трамп „веројатно се сокриени“ за да се спречи истрага на Федералното биро ...
| | веќе видена | слични

Eкс американскиот претседател Доналд Трамп се фалел дека има информации за сексуалниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон. Toj со години се фалел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што објави на својот Твитер профил француско-германскиот новинар Нилс Вилке, повикувајќи се на пишувањето на престижниот американски магазин Ролинг Стоун ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 567 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ вечерва одржува седница, на која меѓу темите е можното проширување на владината коалиција. На седницата на ИО, како што потврдија од ...
сите 261 | | | веќе видена

Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
сите 398 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 220 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 189 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп го возвраќа ударот, ФБИ да не ги гледа запленетите документи без надзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: