Анализа: Даночна реформа – што ќе значи таа за „џебот“ на граѓаните

Ако ја прашате Власта – даноците нема да се зголемуваат туку ќе се прошири даночната основа, ако ги прашате економистите и фирмите – најавената даночна реформа ...
| | веќе видена | слични

И во претходните колумни пишував за заканите од руско-украинската војна за европската економија. Околу 35 отсто од гасот што го увезува Европа е од Русија, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Министерот Фатмир Бесими денеска објасни зошто Владата зема краткорочен кредит од Шпаркасе банка на износ од 50 милиони евра, за кој уште утрово ексклузивно ...
| | веќе видена | слични

Владата се задолжи со нови 50 милиони евра за справување со енергетската криза. Кредитот е на една година, од Шпаркасе банка и ниска камата од 2,5 %,. Во исто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата се задолжува буквално на сите страни. Бара пари на заем и од конкретни домашни банки, но и преку домашни институционални инвеститори, преку издавање на ...
| | веќе видена | слични

Владата донесла одлука за задолжување на Македонија со кредит од уште 50 милиони евра од Шпаркасе банка, открива економскиот портал Фактор. Оваа одлука, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Даночна реформа – што ќе значи таа за „џебот“ на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: