Македонскиот е.ГО - најавен помпезно, но полн со „тајни“

2 копии

Извршниот директор Мате Римац наведува дека компанијата не бележи забавена продажба и покрај рецесијата. Новиот модел "Bugatti W16 Mistral" е продаден во ...
| | веќе видена | слични

Глобалната продажба на електрични возила се зголеми за 61% во јуни на 778.000 единици на годишно ниво, пренесува Clean Technica. Ова е најсилниот прв месец во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Bugatti го претстави она што францускиот производител на автомобили се надева дека ќе биде најбрзиот кабриолет во светот. W16 Mistral ...
| | веќе видена | слични

Во која земја во светот најмногу се продаваат електрични автомобили? Во моментов Норвешка е лидер во оваа област. Добивај вести на вибер Скандинавците се многу ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Италијанскиот производител на спортски автомобили Ламборџини веќе го претпродаде целото производство до почетокот на 2024 година, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија може дома да прави што сака, а битката треба да ја бие пред ЕУ. Не е првпат Бугарија да донесе декларација со осуда за Македонија, вели во интервју ...
сите 627 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 273 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 272 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 187 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 218 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин за време на денешниот говор по повод 80-годишнината од решавачката битка за Сталинград, денешната борба против Украина и ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонскиот е.ГО - најавен помпезно, но полн со „тајни“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: