NYT: Повеќе од 300 доверливи документи пронајдени во домот на Трамп во Флорида

Eкс американскиот претседател Доналд Трамп се фалел дека има информации за сексуалниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон. Toj со години се фалел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што објави на својот Твитер профил француско-германскиот новинар Нилс Вилке, повикувајќи се на пишувањето на престижниот американски магазин Ролинг Стоун ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Мајкл Коен, поранешен адвокат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, верува дека тој можеби веќе објавил доверливи информации што ги собрал ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Федерален судија во Флорида побара од Одделот за правда да ѝ даде поконкретни информации за доверливите записи отстранети од имотот на поранешниот претседател ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 568 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 248 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

NYT: Повеќе од 300 доверливи документи пронајдени во домот на Трамп во Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: