61 годишен жител на Демир Капија при изведување на работни задачи, се здобил со повреди и починал

На 20.08.2022 во 11:30 часот било пријавено дека во с. Тимјаник-неготинско, И.Ѓ.(61) од Демир Капија, вработен во фирма од Неготино, при изведување на работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во скопската полиција било пријавено дека се случила тепачка во двор од црква на подрачје на Аеродром, соопшти МВР. „Синоќа во 19.00 часот по претходна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на вчерашниот ден во 1530 часот во СВР Куманово, 37-годишна жена од Куманово пријавила дека од нејзината трансакциска сметка, без нејзино одобрување ...
| | веќе видена | слични

37-годишна кумановка останала без 15.000 денари, откако нејзиниот малолетен син ја кажал сметката и пин кодот на банкарската картичка на непозната жена за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер, во својот говор во албанскиот Парламент порача албанските пратеници да ги остават настрана политичките разлики ...
сите 108 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 98 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Петте фирми кои имаат поставени фотоволтаици, за кои имаше застој во одобрувањето на броилата, од денеска ќе бидат снабдувани со електрична енергија од „ЕСМ ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 194 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

61 годишен жител на Демир Капија при изведување на работни задачи, се здобил со повреди и починал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: