Бесими: Инклузивноста и транспарентноста е најважна во процесот на дефинирање на крајните решенија

Експертската јавност денеска беше дел од серијата состаноци што Министерството за финансии ги организира во рамки на јавната дебата за даночната реформа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебатата отворена, власта во обид да ја зајакне приходната страна во буџетот, бизнисот бара решенија како да ја преживее зимата и ударот од енергетската криза. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

АНАЛИЗА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Се навршија седум месеци од почетокот на војната во Украина. Економските изгледи и понатаму остануваат со висока доза на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата работи на нов пакет антикризни мерки во тесна координација со деловната заедница и сите општествени чинители за да се најдат најсоодвените решенија за ...
| | веќе видена | слични

На државата итно и е потреба даночна реформа затоа што македонскиот даночен систем е крајно неправеден и повеќе ги даночи сиромашните отколку богатите, смета ...
| | веќе видена | слични

Како европските проблеми ќе се одразат на нашата економија? Каналите се впрочем исти како и претходно: тука се инфлаторните движења (кои ќе се пренесат главно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Конкретни мерки за поддршка на претпријатијата, како и план за зголемување на енергетската ефикасност вчера испорача и Сојузот на стопански комори (ССК), од ...
| | веќе видена | слични

Цената на струјата мора да се ограничи и компаниите да ја плаќаат до одредено ниво, а над одредено кое ќе го дефинира државата и од своите фондови да му излезе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, оценува дека треба да има три нивоа на одговорност за случајот со Онишченко. При тоа потенцираше дека тие ...
сите 289 | | | веќе видена

Шефот на украинската државна компанија за нуклеарна енергија Енергоатом рече дека има знаци дека руските сили се подготвуваат да ја напуштат нуклеарната ...
сите 354 | | | веќе видена

Процесот за снабдување со поевтина електрична енергија за клучните субјекти по одлуката на Владата тече непречено и без никаков застој, и сите пријавени кои ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Инклузивноста и транспарентноста е најважна во процесот на дефинирање на крајните решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: