Министерот Бесими на состанок со експертите за даночната реформа

Дебатата отворена, власта во обид да ја зајакне приходната страна во буџетот, бизнисот бара решенија како да ја преживее зимата и ударот од енергетската криза. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

АНАЛИЗА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Се навршија седум месеци од почетокот на војната во Украина. Економските изгледи и понатаму остануваат со висока доза на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата работи на нов пакет антикризни мерки во тесна координација со деловната заедница и сите општествени чинители за да се најдат најсоодвените решенија за ...
| | веќе видена | слични

На државата итно и е потреба даночна реформа затоа што македонскиот даночен систем е крајно неправеден и повеќе ги даночи сиромашните отколку богатите, смета ...
| | веќе видена | слични

Како европските проблеми ќе се одразат на нашата економија? Каналите се впрочем исти како и претходно: тука се инфлаторните движења (кои ќе се пренесат главно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Конкретни мерки за поддршка на претпријатијата, како и план за зголемување на енергетската ефикасност вчера испорача и Сојузот на стопански комори (ССК), од ...
| | веќе видена | слични

Цената на струјата мора да се ограничи и компаниите да ја плаќаат до одредено ниво, а над одредено кое ќе го дефинира државата и од своите фондови да му излезе ...
| | веќе видена | слични

– Во глобални рамки отворениот енергетски пазар е надвор од контрола. Не постои производ или услуга која може да поднесе цена на струја од 600 или 700 евра за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска долгот кон приватните превозници е дел од договорна обврска за која ако има спор превозниците требало ...
сите 484 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 286 | | | веќе видена

Лионел Меси беше херојот на Аргентина во победата од 2:0 на дуелот против Мексико. Меси даде гол за водство од 1:0, а потоа Гаучосите дадоа и втор гол. По ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот Бесими на состанок со експертите за даночната реформа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: