Хотелиерите сметаат дека најавената даночна реформа ќе ја засили сивата економија

Даночните реформи ќе ја зголемат сивата економија во туристичкиот сектор.Хотелиерите сметаат дека кризата по пандемијата сеуште се чуствува а зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дебатата отворена, власта во обид да ја зајакне приходната страна во буџетот, бизнисот бара решенија како да ја преживее зимата и ударот од енергетската криза. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

АНАЛИЗА НА МИНИСТЕРОТ ЗА ФИНАНСИИ Се навршија седум месеци од почетокот на војната во Украина. Економските изгледи и понатаму остануваат со висока доза на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата работи на нов пакет антикризни мерки во тесна координација со деловната заедница и сите општествени чинители за да се најдат најсоодвените решенија за ...
| | веќе видена | слични

На државата итно и е потреба даночна реформа затоа што македонскиот даночен систем е крајно неправеден и повеќе ги даночи сиромашните отколку богатите, смета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Проблемите во јавните претпријатија се однесуваат повеќе на зголемените трошоци за електричната енергија. И покрај ако ги поделиме предизвиците со кои што се ...
| | веќе видена | слични

Како европските проблеми ќе се одразат на нашата економија? Каналите се впрочем исти како и претходно: тука се инфлаторните движења (кои ќе се пренесат главно ...
| | веќе видена | слични

Комисиите на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишуваа дека лицемерието на СДСМ и ДУИ нема крај, ги уништија општините и јавните претпријатија, сега не сакаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во ажурираниот анкетен лист во Државната комисија за спречување на корупција и судир на интереси за прв пат додава дека од оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ оценува дека треба да има три нивоа на одговорност за случајот со Онишченко. При тоа потенцираше дека тие ...
сите 301 | | | веќе видена

Речиси цел Киев повторно има струја четири дена по разорниот напад на градската инфраструктура, објави воената администрација во главниот град на Украина. ...
сите 343 | | | веќе видена

Слаб снег наместа ќе провејува утре во утринските часови, но во текот на денот, како и во вторник ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен бран со ...
сите 231 | | | веќе видена

Процесот за снабдување со поевтина електрична енергија за клучните субјекти по одлуката на Владата тече непречено и без никаков застој, и сите пријавени кои ...
сите 132 | | | веќе видена

Владиниот извештај за штедење на струјата лоцира појава на енормно, дури незамисливо зголемување на потрошувачка на електрична енергија во селото Арачиново, ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хотелиерите сметаат дека најавената даночна реформа ќе ја засили сивата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: