Започна 13. издание на фестивалот „МакеДокс“


Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, кој годинава го одржа своето 13 издание под мотото „Лупење идеи“, ги објави годинешните наградени ...
| | веќе видена | слични

„Затемнување“, норвешкиот документарец на Наташа Урбан, освои Кромид за најдобар филм во главната програма на 13. Фестивал на креативен документарен филм ...
| | веќе видена | слични

Доделувањето на наградите на 13. Фестивал на креативен документарен филм „МакеДокс“ се одржа на 24 август, во Куршумли-ан, во рамките на претпоследната ...
| | веќе видена | слични

Вечерва доделување на наградите на 13. фестивал за документарни филмови МакеДокс Филип Здравески 24.08.2022 / 15:20 Култура Доделувањето на наградите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна 13. издание на фестивалот „МакеДокс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: