Момчето на Ријана би можело да добие 9 ГОДИНИ ЗАТВОР: Полицијата собира докази, тој тврди дека е НЕВИН

Би можел да заврши во затвор заради пукање Момчето на Ријана, АСАП, Роки беше уапсено во април оваа година во Лос Анџелес поради пукање на пријател, а во ...
| | веќе видена | слични

Боксерската легенда, тешкашот Џорџ Форман (73), се соочува со две тужби во врска со наводи за сексуален напад од 1970-тите. Обвинет е за заведување и силување ...
| | веќе видена | слични

Раперот Ар Кели понудил 1 милион долари за враќање на снимка со детска порнографија. Обвинителите на судењето на посрамотениот аренби пејач во Чикаго ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот суд во државата Њујорк се согласи да му дозволи на поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин да поднесе жалба на пресудата за силување и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак (69) отиде во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна, откако Врховниот суд ја одби неговата жалба по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разак беше обвинет за корупциски скандал со државниот фонд „1Malaysia Development Berhad“ за проневера на милијарди долари.Во јули 2020 година тој беше осуден ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момчето на Ријана би можело да добие 9 ГОДИНИ ЗАТВОР: Полицијата собира докази, тој тврди дека е НЕВИН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: