Скопјани и еден државјанин на Германија во Чаир започнале да се тепаат, па едниот од нив извадил пиштол

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
3 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека ноќеска во 01.30 часот во СВР-Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на ул.„Прохор Пчински“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 887 | | | веќе видена

Македонското стопанство во првото полугодие од 2022 година плаќа осма најскапа струја (слика 1) во Европа според EUROSTAT и Државниот завод за статистика. ...
сите 301 | | | веќе видена

Утрово на повеќе локации низ Скопје осамнаа плакати со порака „Народ пати, Таче кеш млати“. Фотографиите од премиерот висат во Ѓорче Петров, кај Железничка, на ...
сите 219 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
сите 151 | | | веќе видена

Професорот од Софија, Иван Динев Иванов, кој предава на Американскиот универзитет во Синсинати, САД, вечерва се извини за сите жртви од фашистичкиот период во ...
сите 78 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани и еден државјанин на Германија во Чаир започнале да се тепаат, па едниот од нив извадил пиштол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: