Вилма и Анџела

1 Чекајќи ја новата американска амбасадорка Анџела Прајс Агелер, која на сенаторите во Вашингтон им вети дека главна задача ќе ѝ биде да се бори против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката партија Обединети за Македонија реши да ги обелодени на јавноста актуелните реални случувања кои поради политички поени и лични интереси двете ...
| | веќе видена | слични

Нема политичка волја, ниту клима, да се преземат потребните чекори за вистинска реорганизација и реформа на јавниот сектор, а уште помалку може во сегашни ...
| | веќе видена | слични

Ова е нешто за коа сум пишувал, пишувам и ќе пишувам во годините кои следат. За најголемата измама која му се случи на македонскиот народ, на која многумина ...
| | веќе видена | слични

Според многумина политички аналитичари, социолози, комуниколози и дипломати од кариера со повеќедецениско искуство, со кои се консултиравме и ги анкетиравме, ...
| | веќе видена | слични

„Во државната администрација треба да се вработат 31,54 отсто Албанци, според правичната и соодветна застапеност на етничките заедници.’ – ова е препораката на ...
| | веќе видена | слични

Лидерката на Глас за Македонија Солза Грчева го прозва министерот за надворешни работи Бујар Османи да ги каже со име „центрите“ кои ширеле лажни вести, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Мароко е eдно од пријатните изненадувања на Светското првенство во Катар, а токму против оваа селекција Македонија би можела да одигра пријателски натпревар. ...
сите 119 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 71 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вилма и Анџела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: