САД: Кина да се врати на воспоставените норми околу Тајван

Кинеските власти упатуваат сериозно предупредување до владејачката тајванска Демократска прогресивна партија (DPP) во врска со зголемените неовластени посети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште една група американски конгресмени ќе допатуваат на Тајван во четвртокот вечерта, извести официјалната тајванска новинска агенција, што е третата таква ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тајванските власти предлагаат зголемување на буџетот за одбрана за 12,9 отсто во однос на претходната година и треба да изнесува 13,72 милијарди долари. Покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина предупреди дека ќе преземе „силни мерки“ доколку Канада „се меша“ во Тајван, една недела откако се дозна дека делегација од канадски пратеници планираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тајванската претседателка Цаи Инг-вен изјави денеска дека непријателот ќе плати висока цена за инвазијата или обидот да го нападне Тајван и ќе се соочи со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 538 | | | веќе видена

Хрватските ученици кои до смрт претепаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот суд во градот Вараждин денеска е изречена пресудата за случајот ...
сите 100 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Мали се надежите дека овозможената субвенционирана, фиксна цена од 80 евра за мегават час ќе ги намали цените на голем дел од прехрамбените производи. ...
сите 324 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Кина да се врати на воспоставените норми околу Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: