СЗО апелира: Изолирајте ги домашните миленици – Прв случај на пренесување на вирусот на мајмунски сипаници од ЧОВЕК НА ЖИВОТНО

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската влада ќе дистрибуира следната недела 19.500 дози на вакцина против мајмунски сипаници низ целата земја , соопшти Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Околу 40.000 дози беа испратени во германските покраини во јуни и уште 5.300 во јули. Федералната влада потпиша договори за вкупно 240.000 дози. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Италијанец се вратил од патување и открил дека е позитивен на мајмунски сипаници, COVID-19 и ХИВ Билјана Богоеска 24.08.2022 / 20:13 Живот Италијанец е првиот ...
| | веќе видена | слични

Маж во Италија e позитивен на мајмунски сипаници, коронавирус и ХИВ и ова е прв ваков случај во светот. 36-годишниот пациент бил на петдневно патување во ...
| | веќе видена | слични

Откако триесет и шестгодишниот маж се вратил во Италија по петдневното патување во Шпанија, почнал да страда од треска, болки во грлото, замор и главоболка. Се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО апелира: Изолирајте ги домашните миленици – Прв случај на пренесување на вирусот на мајмунски сипаници од ЧОВЕК НА ЖИВОТНО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: