Бизнисмените предупредуваат: Можни се отпуштања без државна помош и поевтина струја


„Обезбедување на поевтина електрична енергија за компаниите, а со тоа и спас на економијата и државата“, ќе бара Стопанската комора на Македонија од државата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Конкретни мерки за поддршка на претпријатијата, како и план за зголемување на енергетската ефикасност вчера испорача и Сојузот на стопански комори (ССК), од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на струјата мора да се ограничи и компаниите да ја плаќаат до одредено ниво, а над одредено кое ќе го дефинира државата и од своите фондови да му излезе ...
| | веќе видена | слични

– Во глобални рамки отворениот енергетски пазар е надвор од контрола. Не постои производ или услуга која може да поднесе цена на струја од 600 или 700 евра за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раководството на Сојузот на стопански комори порача Владата да биде повнимателна при креирањето и носењето на најавената даночна реформа во, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Енергетско цунами и се заканува на македонската економија. Ако државата не помогне, економијата ќе згасне. Не постои производ или услуга кој може да ја издржи ...
| | веќе видена | слични

„Ни се заканува енергетско цунами“ – предупредува бизнис-секторот. Стравувањата на стопанствениците се дека рекордите кои ги руши цената на струјата ќе доведе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 332 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 283 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 219 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 299 | | | веќе видена

Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите задолжителни шамии и ги нарече „проститутки“, заострувајќи го ставот на владата за време ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнисмените предупредуваат: Можни се отпуштања без државна помош и поевтина струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: