ВЛАДАТА ПРОМОВИРА ФОТОВОЛТАИЦИ, А ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ Ако сами не произведуваат струја, на бизнисите им следи курцшлус


Ќе се затвораат фирми и ќе се отпуштаат работници, ако во текот на зимскиот период високите сметки за струја и можните рестрикции и испади на системот ги ...
| | веќе видена | слични
13 копии

ОЈО ШТИП НАРЕДИ ЕКСХУМАЦИЈА И ОБДУКЦИЈА НА МЛАДИОТ БЕРОВЧАНЕЦ Основното јавно обвинителство Штип, по објавени информации на социјалните мрежи и во медиумите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

“Рударите се наш бесценет човечки ресурс. Рударството е основна гранка за индустриски развој на државата, а следејќи ги актуелните случувања во светот, оваа ...
| | веќе видена | слични

Ако природниот гас може со авион да се носи во Северна Македонија, тогаш ние сме подготвени. И тоа ќе бидеме голема иновативност што ќе му ја продадеме на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши реши да се пошегува околу набавката на гас за производство на топлинска енергија за потребите на Скопјани. Ваквата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рударарите се наш бесценет човечки ресурс, рече министерот за економија Крешник Бектеши на денешното одбележување на Денот на рударите во РЕК Битола. Според ...
| | веќе видена | слични

Владата на секој начин се трудела и ќе се труди да помогне на бизнис заедницата во услови на тешка енергетска криза, порача од РЕК Битола министерот Бектеши. ...
| | веќе видена | слични

Македонија има непроценливо природно богатство и затоа треба со особено внимание да се грижиме за наоѓалиштата на минерални суровини кај нас“, кажа министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВЛАДАТА ПРОМОВИРА ФОТОВОЛТАИЦИ, А ГО КОЧИ ПРОЦЕСОТ Ако сами не произведуваат струја, на бизнисите им следи курцшлус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: