Раст на потрошувачките и станбени кредити

3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски во ажурираниот анкетен лист во Државната комисија за спречување на корупција и судир на интереси за прв пат додава дека од оваа ...
| | веќе видена | слични

Цените на градежните материјали почнаа да се стабилизираат, па очекуваме стабилизација и на цената на недвижнините, изјави Андреа Серафимовски , претседател на ...
| | веќе видена | слични

Кинеската централна банка ги намали каматните стапки во настојувањето да го поткрепи погодениот од кризата пазар на недвижнини и да го поттикне растот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Макропрудентната мерка, стапк ат а на противцикличниот заштитен слој на капиталот од 0,5% за изложеностите на банките кон домашната ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 2 минути Како централна банка дадовме јасно до знаење дека ќе преземеме решавачки чекори за да ја зачуваме стабилноста и да обезбедиме ...
| | веќе видена | слични

Како централна банка дадовме јасно до знаење дека ќе преземеме решавачки чекори за да ја зачуваме стабилноста и да ги закотвиме инфлациските очекувања и да ...
| | веќе видена | слични

Народната банка денеска оцени дека потврдата на кредитниот рејтинг на земјава од страна на кредитната агенција „Стандард и Пурс“ е силен сигнал за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Курсот на денарот останува стабилен, додека високо капитализиран иот банкарски сектор оди во прилог на потврдата на кредитниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 508 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раст на потрошувачките и станбени кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: