Втор случај на мајмунска сипаница во Црна Гора

5 копии

Германската влада ќе дистрибуира следната недела 19.500 дози на вакцина против мајмунски сипаници низ целата земја , соопшти Министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични

Околу 40.000 дози беа испратени во германските покраини во јуни и уште 5.300 во јули. Федералната влада потпиша договори за вкупно 240.000 дози. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Италијанец се вратил од патување и открил дека е позитивен на мајмунски сипаници, COVID-19 и ХИВ Билјана Богоеска 24.08.2022 / 20:13 Живот Италијанец е првиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маж во Италија e позитивен на мајмунски сипаници, коронавирус и ХИВ и ова е прв ваков случај во светот. 36-годишниот пациент бил на петдневно патување во ...
| | веќе видена | слични

Откако триесет и шестгодишниот маж се вратил во Италија по петдневното патување во Шпанија, почнал да страда од треска, болки во грлото, замор и главоболка. Се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Италија е регистриран првиот случај на пациент кој истовремено е позитивен на коронавирус, мајмунски сипаници и ХИВ. Станува збор за 36-годишен маж кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 280 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Селекторот на Македонија, Благоја Милевски е задоволен од пожртвуваноста на своите избраници и смета дека судијата погрешил кога на Тодоровски му покажал црвен ...
сите 427 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор случај на мајмунска сипаница во Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: