(Не)праведноста на даночната реформа - АНАЛИТИКА СМЕТА ДЕКА ДРЖАВАТА ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ И ДАНОКОТ НА ДОБИВКА НА БАНКИТЕ

Во контекст на предложената даночна реформа од страна на Министерството за финансии, АНАЛИТИКА тинк тенк укажува дека таа сама по себе имплицира големи ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Конкретни мерки за поддршка на претпријатијата, како и план за зголемување на енергетската ефикасност вчера испорача и Сојузот на стопански комори (ССК), од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на струјата мора да се ограничи и компаниите да ја плаќаат до одредено ниво, а над одредено кое ќе го дефинира државата и од своите фондови да му излезе ...
| | веќе видена | слични

– Во глобални рамки отворениот енергетски пазар е надвор од контрола. Не постои производ или услуга која може да поднесе цена на струја од 600 или 700 евра за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раководството на Сојузот на стопански комори порача Владата да биде повнимателна при креирањето и носењето на најавената даночна реформа во, како што велат, ...
| | веќе видена | слични

Енергетско цунами и се заканува на македонската економија. Ако државата не помогне, економијата ќе згасне. Не постои производ или услуга кој може да ја издржи ...
| | веќе видена | слични

„Ни се заканува енергетско цунами“ – предупредува бизнис-секторот. Стравувањата на стопанствениците се дека рекордите кои ги руши цената на струјата ќе доведе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 509 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 369 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Не)праведноста на даночната реформа - АНАЛИТИКА СМЕТА ДЕКА ДРЖАВАТА ТРЕБА ДА ГО ЗГОЛЕМИ И ДАНОКОТ НА ДОБИВКА НА БАНКИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: