Треба олеснување за сончеви панели, а не туширање со тенок млаз

Гответе во помали тенџериња, пуштајте бојлер на евтина струја и туширајте се со тенок млаз вода, одете по скали место со лифт, вклучувајте машина за алишта и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Лук Хардинг е новинар на британски „Гардијан“ кој е во Украина во последните шест месеци. Пред почетокот на руската воена операција, тој патувал низ земјата и ...
| | веќе видена | слични

Тешката зима и најавената енергетска криза ќе го зголемат притисокот врз владата за одржување на предвремени парламентарни избори, вели политичкиот аналитичар ...
| | веќе видена | слични

Ден Сабаг, уредникот за одбрана и безбедност на Гардијан, направи листа од пет предвидувања за следните шест месеци од војната во Украина. Според него, војната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 410 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 487 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Треба олеснување за сончеви панели, а не туширање со тенок млаз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: