Интервју со Билјана Санев, директор на дирекција за човечки ресурси во Шпаркасе Банка

Накратко, која е Билјана Санев? - Се наоѓам во најубавите години од мојот професионален и приватен живот. Родена сум, живеам и работам во Скопје. Дипломирав на ...
| | веќе видена | слични

1 Владата отиде на преговори со Арачиново, со жителите и градоначалникот се договориле да дозволат да влезат екипи на ЕВН и да ги исклучат дивоприклучените на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните и експертите остануваат оддалеку да ја следат разврската на оваа епизода на „лични оставки“ на носителите на јавни функции. Но тоа што изостанува во ...
| | веќе видена | слични

Претседавањето со ОБСЕ отвора можност Македонија да го посочи сопствениот пример за тоа како без почитување на меѓународното јавно право, без практикување на ...
| | веќе видена | слични

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. Често на овој начин знаеме ...
| | веќе видена | слични

Каква разрешница ќе добие случајот со преземањето на податоци од Централниот регистер од компанијата „Таргет груп“, за која ЦРМ уште пред шест години поднесе ...
| | веќе видена | слични

„И ако би биле вистинити тврдењата за кражба на струја, дали мислите дека Албанците од Арачиново би ја краделе струјата, ако би имале услови за живот како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со Билјана Санев, директор на дирекција за човечки ресурси во Шпаркасе Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: