„Страшните 1970-ти“ се вратија во Британија

Комисиите на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишуваа дека лицемерието на СДСМ и ДУИ нема крај, ги уништија општините и јавните претпријатија, сега не сакаат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Здружението на даватели на комунални услуги АДКОМ, кое обединува 90 јавни комунални претпријатија на територија на целата држава, денеска повторно упати апел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението на даватели на комунални услуги на Република Македонија - АДКОМ, кое обединува 90 јавни комунални претпријатија на територијата на целата држава, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фаворитот во трката за лидерската позиција на британската Конзервативна партија, Елизабет Трас изјави дека рецесијата не е неизбежна и најави дека ќе ги намали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Административната зграда и два наплатни пункта на ЈП „Водовод“ во Куманово од вчера се исклучени од струја поради неплатени сметки. Директорот на „Водовод“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Контролирањето и замрзнувањето на цените на различните прехранбени производи, струја, комунални и други услуги, со цел да се намали потрошувачкиот револт, ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 189 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 540 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 182 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Мали се надежите дека овозможената субвенционирана, фиксна цена од 80 евра за мегават час ќе ги намали цените на голем дел од прехрамбените производи. ...
сите 324 | | | веќе видена

Караванот трибини „Силно и одлучно кон иднината“ вчера беше во општина Аеродром, каде пред пристуните говореа заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска, ...
сите 209 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Страшните 1970-ти“ се вратија во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: