Осомничениот за нападот врз Ружди прочитал само две страни од неговата книга „Сатански стихови“

2 копии

Осомничениот за нападот врз писателот Салман Ружди синоќа во судницата во Њујорк се изјасни за невин за обид за убиство, пренесуваат светските медиуми. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, Пол Пелоси (82) ќе го избегне затворот откако судијата одлучил дека четирите дена што ги поминал во притвор по апсењето се сметаат за неговата казна. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругот на спикерката на Претставничкиот дом на САД Ненси Пелоси, е осуден на пет дена затвор и три години условна казна, откако вчера се изјасни за виновен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопругот на претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, предизвикал сообраќајна несреќа под дејство на алкохол за што доби затворска казна. Пол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак (69) отиде во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна, откако Врховниот суд ја одби неговата жалба по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разак беше обвинет за корупциски скандал со државниот фонд „1Malaysia Development Berhad“ за проневера на милијарди долари.Во јули 2020 година тој беше осуден ...
| | веќе видена | слични

На еден Британец му е наложено да врати 118.000 долари што ги заработил на престижни работни места откако било откриено дека лажел за своите квалификации во ...
| | веќе видена | слични

Би можел да заврши во затвор заради пукање Момчето на Ријана, АСАП, Роки беше уапсено во април оваа година во Лос Анџелес поради пукање на пријател, а во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 335 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Западните сили со сите можни средства настојуваат да ја одржат доминацијата на светската сецена со што ја зголемуваат опасноста од избивање на судири, истакна ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осомничениот за нападот врз Ружди прочитал само две страни од неговата книга „Сатански стихови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: