МЕПСО испорачал фактури од 55 милиони евра, снабдувачи трошеле огромни суми од системските резерви

2 копии

Операторот на електропреносниот систем МЕПСО конечно во годишниот извештај за работата во 2021 ги објави сумите од фактурите кои ги испорачал годинава до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жена која го изгубила своето дете во сообраќајна несреќа, вчера се обидела да се самоубие во реката Вардар, со скокање од Стариот мост во Велес. Неа ја спасил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Жена вчера се обидела да се самоубие со скокање во реката Вардар на стариот мост во Велес. Ја спасил градоначалникот, Марко Колев. За МКД.мк тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

РУСКОВСКА ВЕЛИ СУСПЕНДИРАНА Е ПРАВДАТА Вилма Рускоска, главната обвинителка за организиран криминал и корупција, денеска поднесе жалба до Советот на јавни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 386 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 307 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 236 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница донесе одлука за одобрување 1,1 милијарда денари на АД „Електрани на Македонија“ (ЕСМ) за набавка на енергенси, ликвидно работење ...
сите 331 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 69 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕПСО испорачал фактури од 55 милиони евра, снабдувачи трошеле огромни суми од системските резерви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: