Напаѓачот на Ружди се изјасни за невин

Боксерската легенда, тешкашот Џорџ Форман (73), се соочува со две тужби во врска со наводи за сексуален напад од 1970-тите. Обвинет е за заведување и силување ...
| | веќе видена | слични

Раперот Ар Кели понудил 1 милион долари за враќање на снимка со детска порнографија. Обвинителите на судењето на посрамотениот аренби пејач во Чикаго ...
| | веќе видена | слични

Највисокиот суд во државата Њујорк се согласи да му дозволи на поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин да поднесе жалба на пресудата за силување и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак (69) отиде во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна, откако Врховниот суд ја одби неговата жалба по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разак беше обвинет за корупциски скандал со државниот фонд „1Malaysia Development Berhad“ за проневера на милијарди долари.Во јули 2020 година тој беше осуден ...
| | веќе видена | слични

Ви пренесуваме приказни за спортисти кои се осудени со затворски казни за силување. Списокот е долг, а еве некои од најпознатите: фото: Damir Dervišagić, ...
| | веќе видена | слични

Пејачот Роберт Силвестер Кели е осуден на 30 години затвор откако беше осуден за сексуална трговија, рекетирање и злоупотреба. Тој сега е повторно пред суд под ...
| | веќе видена | слични

Би можел да заврши во затвор заради пукање Момчето на Ријана, АСАП, Роки беше уапсено во април оваа година во Лос Анџелес поради пукање на пријател, а во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 463 | | | веќе видена

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 310 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 250 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Владата на денешната 85-та седница одобри средства за ликвидно работење на друштвата и континуирано снабдување со топлинската енергија на потрошувачите на Град ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Напаѓачот на Ружди се изјасни за невин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: