Маричиќ: Mирот, стабилноста и безбедноста се обезбедени за нашата земја

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Паралелно со процесот на скрининг има можност во тој период да се заврши и обврската со измена на Уставот, со додавање на некои заедници, како Хрватите, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Нашите луѓе, односно Македонците во Албанија, се етаблирана заедница, има политичка партија, Македонска Алијанса за Европски Интеграции, имаше до минатиот ...
| | веќе видена | слични

Мирјана Мирчевска – Јовановиќ одговорите ге ги побара од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски... Ги имаме во живо од пред седиштето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во интервју за национална телевизија изјави дека паралелно со процесот на скрининг во тој период има ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска учествуваше на редовната седница на Комисијата за јавно-приватен дијалог, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска одржа координативен состанок со претставници на граѓанскиот сектор, пред кои го објасни процесот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 374 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 172 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Mирот, стабилноста и безбедноста се обезбедени за нашата земја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: