Половина од републиканците зад Трамп против FBI

Американскиот суд им нареди на истражителите да ги објават судските записи што ги убедиле да отворат истрага за имотот на поранешниот претседател Доналд Трамп. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД Џо Бајден ги повика демократите „да гласаат за буквално да ја спасат демократијата уште еднаш“, и ја спореди републиканската идеологија со ...
| | веќе видена | слични

Одделот за правда на САД објави доверлив документ од 2019 година во кој се советува тогашниот државен обвинител Вилијам Бар да не покренува кривична постапка ...
| | веќе видена | слични

Според вработени во Белата куќа, овој настан треба да му ја олесни на Бајден, како што велат тие, агресивната сезона на одбрана на неговите политички победи и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп го напуштил Вашингтон на крајот на неговиот мандат со повеќе од 700 страници класифицирани документи, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден повторно е на одмор кој трае од 10 до 24 август, со прекин од еден ден. Поради тоа, Бајден се најде на удар на бројни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина од републиканците зад Трамп против FBI

Од:
До кого (е-маил):
Порака: