Гаспром ја намали испораката за ЕУ, АМА ГИ ЗГОЛЕМИ ПРИХОДИТЕ

Норвешка произведува околу 90 отсто од својата електрична енергија во хидроцентралите, а нејзиниот пазар е поврзан со нејзините нордиски соседи, но и со Велика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјави дека Србија се уште нема направено план за ограничување на електричната енергија во зимскиот период и дека се ...
| | веќе видена | слични

Зголемените сметки за енергија во Европа предизвикуваат бран на исклучување на главните фабрики за вештачко ѓубриво ширум континентот, предизвикувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Додека енергетските трошоци во Европа вртоглаво растат, Русија согорува големи количини природен гас, според анализата сооделена со „Би-Би-Си“. Централата во ...
| | веќе видена | слични

Русија троши големи количини природен гас што претходно би го извезувала во Германија, додека трошоците за енергија во Европа растат. Според Би-Би-Си, кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

И приватните компании имаат обврска да бидат општествено одговорни, посебно енергетските, зашто приходите и профитите ги прават тука, во Македонија, од овие ...
сите 435 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 336 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гаспром ја намали испораката за ЕУ, АМА ГИ ЗГОЛЕМИ ПРИХОДИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: