Стоилковски: СДСМ ја уништува секоја традиција во Македонија дури и Охридскиот маратон

СДСМ повторно го докажува стремежот да ја уништи секоја традиција поврзана со Македонија, било тоа да е и спортска манифестација како Охридскиот маратон, ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Охрид на денешната седница донесе одлука за пренамена на два милиони денари за организација на годинашното издание на Охридскиот пливачки ...
| | веќе видена | слични

Со мнозинство гласови советниците ги усвоија предлог-програмата за измени на програмата за спорт и рекреација за 2022 година и предлог-одлуката за измена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Распределба и прецизирање на обврските за реализација на годинашното издание на Охридскиот пливачки маратон денеска беа направени на координативен состанок со ...
| | веќе видена | слични

Евгениј Поп Ацев, трикратен првак (2015, 2017, 2019) во светската серија маратони и победник на Охридскиот маратон 2015 година, е задоволен од тоа што сепак ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако објави дека годинава нема да има Охридски пливачки маратон, чиј покровител беше тој, претседателот Стево Пендаровски изрази подготвеност ...
| | веќе видена | слични

Државата не мрдна со прст за 150-годишниот јубилеј од раѓањето на апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев, но историчарите, сепак, одржаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи му одговори на Фејсбук на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хрсистијан Мицкоски. „Нема потреба од разговор во 4 очи, зад ...
сите 285 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: СДСМ ја уништува секоја традиција во Македонија дури и Охридскиот маратон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: