Приватниот сектор мака мачи со сметките за струја - Не можат да ги спроведат препораките на владата за штедење

Владините препораки за штедење на струјата – Невозможна мисија за дел од приватниот сектор. Речиси целиот производствен процес им е на електрична енергија, па ...
| | веќе видена | слични

Во текот на јули домаќинствата за нецелосен јули платиле околу 430.000 евра за струја за надминување на „границата на толеранција на потрошувачката“.Вкупно ...
| | веќе видена | слични

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер ...
сите 348 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приватниот сектор мака мачи со сметките за струја - Не можат да ги спроведат препораките на владата за штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: