Николоски: Да беше маратонот во Созопол или Варна, Пендаровски ќе го поддржеше, ама не и во Охрид, сепак маратон ќе има!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски напиша на својот фб профил дека Охридскиот пливачки маратон ќе се одржи! -Најголемата фасада и измама на ...
| | веќе видена | слични

Советот на Општина Охрид на денешната седница донесе одлука за пренамена на два милиони денари за организација на годинашното издание на Охридскиот пливачки ...
| | веќе видена | слични

Со мнозинство гласови советниците ги усвоија предлог-програмата за измени на програмата за спорт и рекреација за 2022 година и предлог-одлуката за измена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Распределба и прецизирање на обврските за реализација на годинашното издание на Охридскиот пливачки маратон денеска беа направени на координативен состанок со ...
| | веќе видена | слични

Евгениј Поп Ацев, трикратен првак (2015, 2017, 2019) во светската серија маратони и победник на Охридскиот маратон 2015 година, е задоволен од тоа што сепак ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако објави дека годинава нема да има Охридски пливачки маратон, чиј покровител беше тој, претседателот Стево Пендаровски изрази подготвеност ...
| | веќе видена | слични

Државата не мрдна со прст за 150-годишниот јубилеј од раѓањето на апостолот на македонската револуционерна борба Гоце Делчев, но историчарите, сепак, одржаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 305 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 407 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 306 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Да беше маратонот во Созопол или Варна, Пендаровски ќе го поддржеше, ама не и во Охрид, сепак маратон ќе има!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: