Професорот Димитров: Не е штедење ако државата ви бара 1.000 евра само за решение за поставување фотоволтаици


Апсурдно е да се носат препораки за штедење струја во домаќинствата, а притоа да не можат поради административни сопки да се инсталираат фотоволтаични панели ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетската криза сериозно го погодува стопанството, a ценовниот притисок што го предизвикуваат рекордните вредности на електричната струја на берзите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Енергетската криза сериозно го погодува стопанството, a ценовниот притисок што го предизвикуваат рекордните вредности на електричната струја на берзите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цената на струјата мора да се ограничи и компаниите да ја плаќаат до одредено ниво, а над одредено, кое ќе се дефинира, државата од своите фондови да му излезе ...
| | веќе видена | слични

На македонската економија ѝ се заканува енергетско цунами кое може да ја уништи, а цените на отворен пазар се вон контрола и никој не може да ги издржи, порача ...
| | веќе видена | слични

Очекувањата на сите засегнати страни се дека со прогласување кризна состојба во енергетскиот сектор, Владата ќе донесе повеќе уредби со кои ќе им се помогне и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сојузот на стопански комори на Македонија денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе биде презентирана состојбата во која се наоѓа стопанството како ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера прогласи енергетска криза. Целта на оваа владина одлука е државните енергетски компании полесно и навремено да добиваат пари од буџетот за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Некому можеби му изгледа чудно и се прашува зошто Стопанската комора толку често и толку многу пати го поставува во јавноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професорот Димитров: Не е штедење ако државата ви бара 1.000 евра само за решение за поставување фотоволтаици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: