ЛУКСУЗОТ НЕ ЗНАЕ ЗА КРИЗА: Заработката од познатите модни брендови достигна рекордно ниво и покрај војната во Украина и галопирачката инфлација

2 копии

ВОЈНАТА во Украина и галопирачката инфлација, се чини, засега не можат да го загрозат пазарот на луксузни стоки. Како што пренесуваат западните медиуми, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Просечниот метар квадратен стан во нова зграда во Белград е за речиси 700 евра поскап од 2019 година. Пред три години просечната цена беше 1.613 евра, додека, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 832 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 373 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 238 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛУКСУЗОТ НЕ ЗНАЕ ЗА КРИЗА: Заработката од познатите модни брендови достигна рекордно ниво и покрај војната во Украина и галопирачката инфлација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: