Инфлацијата во Австрија достигна највисоко ниво во последните 47 години


6 копии

Во вториот квартал годинава, во споредба со истиот период лани, количеството на превезена стока во товарниот патен превоз е намалено за 3,3 проценти, во ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Седумдесет и два отсто од корисниците на интернет во Македонија читаат вести онлајн, покажува истражувањето на Евростат. Од земјите во регионот, повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Мнозински 72 отсто од македонските граѓани на возраст меѓу 16 и 74 години во 2021 година го користеле интернетот за читање на онлајн медиуми или за информирање ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вкупниот број на превезени патници во патничкиот патен превоз во вториот квартал годинава изнесува 11 467 000 и во однос на истиот период лани е зголемен за ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година, 72% од интернет корисниците во Европската Унија на возраст од 16 до 74 години читале онлајн вести, весници или списанија, што е зголемување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 324 | | | веќе видена

Референдумот беше спроведен во четири региони – Доњецк, Луганск, Запорожје и Херсон – кои сочинуваат околу 15 отсто од украинската територија.Проруските власти ...
сите 258 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау изјави во Вашингтон дека одговорот на НАТО на каква било употреба на нуклеарно оружје во Украина нема да ...
сите 404 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ Арачиново ги повикува сите кои се пријавиле на огласот на МО за прием на војници во Армиајта да отидат во партиското седиште на СДСМ Арачиново. ...
сите 70 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфлацијата во Австрија достигна највисоко ниво во последните 47 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: