САД ќе почнат трговски преговори со Тајван

2 копии

Уште една група американски конгресмени ќе допатуваат на Тајван во четвртокот вечерта, извести официјалната тајванска новинска агенција, што е третата таква ...
| | веќе видена | слични

Кина предупреди дека ќе преземе „силни мерки“ доколку Канада „се меша“ во Тајван, една недела откако се дозна дека делегација од канадски пратеници планираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тајванската претседателка Цаи Инг-вен изјави денеска дека непријателот ќе плати висока цена за инвазијата или обидот да го нападне Тајван и ќе се соочи со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ерик Холкомб, гувернер на американската сојузна држава Индијана, вчера пристигна во Тајпеј во четиридневна посета. Пред тоа, во посета на Тајван беа високите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тајванската претседателка Цаи Инг-вен денеска прими делегација од САД, во екот на тензиите со Кина. Ерик Холкомб, гувернер на американската сојузна држава ...
| | веќе видена | слични

Министерството за одбрана на Тајван денеска соопшти дека забележало 12 кинески авиони и пет бродови во околината на Тајван. Во соопштението се наведува и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 770 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе почнат трговски преговори со Тајван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: